Grafik Tasarım

Hakkında

07/07/2015 14:37:43 - 28/03/2018 14:37:43 - 2665 Okunma

 

 

2002 yılında öğretime başlayan Grafik Tasarımı Programı; iletişim ve reklamcılık alanlarında görsel tasarım uygulamalarını yapabilecek çağın gereksinimi olan nitelikli grafikerler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bölümün kendi bünyesinde yer alan grafik atölyesi, bilgisayar laboratuvarı, baskı resim atölyesi ve fotoğraf atölyesi öğrencilerin uygulama çalışmalarına olanak sağlamaktadır. 

Önemi her geçen gün artan tanıtım ve reklam alanları mezun öğrencilerin istihdam edildiği alanlardır. Reklam ajansları, şirketlerin bünyesinde yer alan reklam departmanları, matbaalar, dijital baskı stüdyoları, televizyon kurumları, yayınevleri, fotoğraf stüdyoları ile interaktif medyalar programdan mezun olan öğrencilerin çalışma alanları arasında yer almaktadır. 

Grafik Tasarım Programı bünyesinde bilgisayar destekli eğitim vermektedir. Bilgisayar atölyesi 24 adet bilgisayara sahiptir ve 50 kişilik öğrenci gruplarına ders yapabilmelerine olanacak sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bölüm bünyesinde fotoğraf stüdyosu, baskı atölyesi ve  desen atölyesi de bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında grafik

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.